Get Well Toruń walczył w sezonie 2016 o piąte złoto w lidze żużlowej. Niestety w finale lepsza okazała się Stal Gorzów. A jak wyglądały lata, gdy toruński klub zdobywał cztery mistrzostwa Polski?
Jedna z najbardziej urokliwych dzielnic Torunia to bez wątpienia Bydgoskie Przedmieście. Jak nigdzie indziej, zieleń harmonijnie łączy się tu ze starą, oryginalną zabudową.
O tym, jak Mikołaj Kopernik przy pomocy chleba z masłem w doktora House'a się zamienił i położył kres epidemii.
Długo czeka Toruń na tytuł drużynowego mistrza Polski na żużlu. Po raz ostatni nasi żużlowcy zdobyli złoty medal w 2008 r. Wcześniej byli najlepsi w 1986, 1990 i 2001 r.
Brama Chełmińska, pruski pomnik Kriegerdenkmal, kościół św. Jerzego - te nieistniejące budowle możemy zobaczyć na archiwalnych zdjęciach i rysunkach z Chełmińskiego Przedmieścia.
Mokre to dawna wieś, którą tworzyły dwie osady: Małe Mokre i Wielkie Mokre.
Niemieckie Jakobsvorstadt to Jakubskie Przedmieście. Chociaż nazwa może być dziś myląca, bo osiedle położone jest niemal w centrum Torunia.
Podobno świat dzieli się na psiarzy i kociarzy. Toruń zdaje się należeć do tej drugiej kategorii. Pokażcie drugie takie miasto, które nazywa budynki kocimi przydomkami.
Protestancka świątynia przy Wałach gen. Sikorskiego odzyskuje dawny blask. Trwa właśnie czyszczenie elewacji budynku i odnawianie dachu.
Wielu torunian może w ogóle nie kojarzyć tej nazwy. Wilhelmstadt to dzielnica Torunia powstała na przełomie XIX i XX stulecia na obrzeżu Starówki.
Na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego prezentowana jest wyjątkowa wystawa poświęcona toruńskim przedmieściom z przełomu XIX i XX wieku.
77. lat temu rozpoczęła się II wojna światowa. Do Torunia wojska niemieckie wkroczyły 7 września 1939 r.
W niedzielę zakończenie diecezjalnego etapu beatyfikacji bp Adolfa Piotra Szelążka. Duchowny był ordynariuszem w Łucku szykanowanym przez NKWD. Został pochowany w Toruniu
77 lat temu w Toruniu czuć już było wojnę z Niemcami. Wiele artykułów w wydawanym w naszym mieście w międzywojniu Słowie Pomorskim poświęconych jest napiętym stosunkom z państwem Hitlera.
Do najtragiczniejszej katastrofy kolejowej w powojennej Polsce doszło 36 lat temu w Otłoczynie pod Toruniem. 19 sierpnia 1980 r. w wyniku zderzenia pociągu osobowego z towarowym zginęło 67 osób, a 64 zostały ranne.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.