W branżę kioskową najmocniej uderzają demografia i biologia. I niskie marże. Ale kioskarze łatwo się nie poddają. Można u nich zamówić prenumeratę teczkową "Wyborczej". Czerwcowi "teczkowcy" dostaną od nas dwa prezenty.
"Ciężkie opary tudzież komety bywają tedy pewnymi znakami rychło przyszłego moru" - ostrzegał XVI-wieczny cyrulik w recepcie na duszne powietrze. Ówcześni niezawodnie wiedzieli jak wypatrywać nadchodzącego niebezpieczeństwa, praktyka pokazała, że...
Zespół Staromiejski na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO zwyciężył w plebiscycie Supermiasta. To najważniejsze zdaniem czytelników wydarzenie w 30-letniej historii samorządu w Toruniu.
Zaczęła się przebudowa mostu im. Piłsudskiego w Toruniu. Prace podzielono na kilka etapów.
Nie występujemy w roli eksperta, który daje rozwiązania. Pomagamy nazywać emocje. Nazwane emocje ciążą mniej, łatwiej też podlegają zmianom - mówi Krystian Rubacha, psychoterapeut i psycholog.
Epidemia zupełnie przemeblowała naszą codzienność. Pracujemy z domu, nie spotykamy się z przyjaciółmi, możemy zapomnieć o kinie, kawiarni i innych miejskich rozrywkach
30 lat samorządności w Polsce sprawiło, że obywatele wzięli władzę w swoje ręce. Okazuje się, że ten system znakomicie sprawdza się, kiedy przechodzimy kryzys.
Zasadniczy ciężar walki z epidemią spada na administrację rządową, ale nasze samorządy również zajmują się profilaktyką i pokonaniem gospodarczych i społecznych następstw kryzysu.
Na części toruńskich stacji najpopularniejszą benzynę 95-oktanową można już kupić poniżej 4 zł za litr.
Ponad 200 nieznanych sobie wcześniej osób szyje maseczki dla szpitali w Toruniu i województwie. Skrzyknęły się przez internet.
Na tym, że staliśmy się uczelnią badawczą, skorzystało już tysiąc osób. To spora grupa i na pewno będzie rosła, w końcu to dopiero cztery miesiące realizacji programu.
Do końca kwietnia wybieramy najważniejsze wydarzenie w Toruniu. Plebiscyt zorganizowaliśmy z okazji przypadającego w tym roku 30-lecia samorządu w Polsce. W głosowaniu prowadzi wpis Zespołu Staromiejskiego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego...
33 zakażonych koronawirusem pracowników Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu daje do myślenia.
Czym jest duch miasta? Czym jest toruńskość? Co kryją mury, których bram toruński anioł strzeże w herbie? W naszym plebiscycie Supermiasta zastanawia się Marcel Woźniak, pisarz, publicysta, reżyser filmowy.
Kolędowanie kojarzy się z Bożym Narodzeniem, karnawałem. Tymczasem w wielu regionach Polski także w Wielkanoc na wiejskich drogach spotkać można było grupki kolędników, zwanych czasem włóczebnikami.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.