Więcej
  Komentarze
  Dobrze że są takie firmy w regionie.
  już oceniałe(a)ś
  15
  1
  I bardzo dobrze. Byle tak dalej.
  @bilboleloszek taaa byle tak dalej i ci co jeszcze nie emigrowali będą migrować... na wschód, pod Białystok, albo Rzeszów. Trzeba by teraz zapytać ile te firmy zatrudniają ludzi i jakie płacą podatki w samym woj. kuj-pom. Można też zadać pytanie szeregowym pracownikom PESY czy Neuci o zarobki. Podstawą naszego cudu gospodarczego są małe i średnie firmy które generują blisko 80 % PKB ;)
  już oceniałe(a)ś
  5
  4
  a ilu ludzi te POTĘGI torunskie zatrudniają ze mamy w toruniu 12% bezrobocia a w powiecie torunskim 22%,cos te wielkie firmy malo sie interesują toruniem i mają nas gdzies?
  @kaszczorek13 wątpię żeby np. Neuca zatrudniała w całym województwie więcej niż 350-400 osób, poza tym zatrudnienie z roku na rok spada. Podobnie jest w tych innych kilkunastu spółkach z naszego województwa. Co do płacenia podatków (omijania?) to już temat na dłuższą analizę (tu już GW musiałaby za to zapłacić) ;)
  już oceniałe(a)ś
  10
  3
  @kaszczorek13 jesteś raczej londynek 13, do kaszczorka za wysokie progi
  już oceniałe(a)ś
  11
  3
  @tortor5 londynek13 z Bydgoszczu.
  już oceniałe(a)ś
  8
  5
  Co to za firmy ?
  już oceniałe(a)ś
  7
  11
  PESA to jest firka, która KOLABORUJE z Rosją ! Ale czego można się spodziewać po czerwonym bydle z Bydgoszczy ? Wartość rubla wobec Euro spadła i rosyjski pośrednik nie zapłacił bydgoskiej Pesie 250 mln złotych za 60 tramwajów wykonanych dla Moskwy ! Podobno "rząd" Bronisława Komoruskiego udzielił gwarancji kredytowych dla firmy na powyższy kontrakt !!! A teraz największy w Rosji producent czołgów Uralwagonzawod", z którym tyfusy podpisały kontrakt bankrutuje ! A premier J. Piechociński z z prorosyjskiej partii tak bardzo cieszył się, że Pesa zdążyła podpisać kontrakt . Jak myślicie za czyje pieniądze moskwiczanie będą jeżdzić nowiuteńkimi tramwajami z Pesy ??? Doprawdy jakiś cud gospodarczy !
  już oceniałe(a)ś
  23
  31
  To Toruń musi być potęgą gospodarczą! Znowu wszystkich wyprzedził. Pewnie w Toruniu nie ma bezrobocia a co najmniej jest najniższe w województwie (ha, ha,)! A jakie wielkie podatki wpływają z tego tytułu do miejskiej kasy (ha, ha,)! A ile wielkich inwestycji planuje w Toruniu wykonać ta wielka "7" (ha, ha,)!
  @miroslaw18 Musiał się odezwać bydgoski zakompleksieniec miroslaw18. Umysł bydgoskiego gimbusa nie wytrzymał tej informacji.
  już oceniałe(a)ś
  4
  8