Więcej
  Komentarze
  Szkoda, że wg autora ważniejsze jest to, że Toruń jest przed Bydgoszczą niż to, że dopiero na 11 miejscu.
  @torunczyk2 Nie w tym sęk ,że Toruń jest przed Bydgoszczu. Sęk w tym ,że Bydgoszczu jest za Toruniem. A przecież wielka Bydgoszczu to Stolica Stolic Wszelkich, Najpotężniejsza z Najpotężniejszych Zbawca Województwa i całej Polski nie może być za Toruniem bo jest przecież WIĘKSZA i to jej się wszystko należy.
  już oceniałe(a)ś
  32
  25
  @thorthorthor To samo Warszawa jest największa i dlatego jest pierwsza.
  już oceniałe(a)ś
  6
  3
  @thorthorthor wy tam w Toruniu macie chore kompleksy.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Kurczę... Nie bardzo rozumiem te wszystkie przepychanki... Jestem z "Bydgoszczu" i się tego nie wstydzę. Do tego naprawdę lubię Toruń i jak tylko mam czas to lubię do Was tak po prostu wpaść, przejść po Bulwarach, po Szerokiej, wejść do jakiejś klimatycznej knajpki, których i u Was jest sporo :) Skąd to zacietrzewienie? Skąd te obelgi? Chciałbym tylko, by(ście) w Toruniu wiedzieli, że w "Bydgoszczu" są normalni ludzie, którzy nie mają nic przeciwko tym z Torunia! Pozdrawiam wszystkich myślących podobnie :)
  @hc43 daj spokój, nie dotrze. to jest prehistoryczne zacietrzewienie. jeszcze gdy nikt nie robił żadnych takich rankingów doznałem szoku, widząc w Toruniu na drogowskazie do Bydgoszczy bazgroł "tyfusy". dobre 25 lat temu, gdy w Bydgoszczy kompletnie nikt sobie dupy nie zawracał Toruniem, oni już mieli jakiś kompleksik. w Bydgoszczy ani się Toruniowi nie dokuczało, ani się nawet o Toruniu nie mówiło, bo i po co? przykre to, ale oni tam od 'zawsze' ujadają na Bydgoszcz jak kundle na listonosza.
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  @hc43 Poczytaj wypowiedzi swoich brodsa,semeona,mirosława18,derwitza czy lwa 131313. Jak poczytasz od razu Ci sie rozjaśni w głowie skad te obelgi i zacietrzewienie. Miłej lektury.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  z Torunia Rywalizacja sportowa rozumiem ,reszta to kompleksy i walka o wladze. Czyli wladza robi ten problem. Obydwa miasta powinny byc na rownych prawach. To jest problem !!!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  To PO co im na siłę ZIT-y i spółki z Bydgoszczą?
  @zintegrowany31 Żeby okradać nas jeszcze bardziej niż do tej pory.
  już oceniałe(a)ś
  13
  18
  @zintegrowany31 Też się zastanawiam ,ale pewnie chcą się zabezpieczyć wszak historia pokazuję ,że z czerwonymi bydgoskimi kacykami nie ma co zakładać spółek. Przekonał się o tym Inowrocław, Grudziądz jak bydgoszczaki grabili im wszystkie instytucje po 1945 roku.
  już oceniałe(a)ś
  4
  5
  Bydgoszczanie, poza tym, że nie przyjmują do wiadomości żadnych niekorzystnych dla siebie informacji, lubują się w argumencie - gdy im powiedzieć, że miasto Toruń stoi w czymś wyżej niż miasto Bydgoszcz - że miasto miastem ale otaczające miasto gminy to jest dopiero to, to jest dopiero źródło sukcesów! Przyjrzyjmy się zatem faktom. W omawianym rankingu bogactwa pisma "Wspólnota" znajdujemy: BOGACTWO POWIATÓW: toruński - 241 miejsce, bydgoski - 295 miejsce. Czyli - toruński wyżej :) BOGACTWO OTACZAJĄCYCH GMIN: Bydgoszcz: Osielsko - 39, Białe Błota - 101, Nowa Wieś Wielka - 146; Toruń: Wielka Nieszawka - 47, Łysomice - 58, Łubianka - 199. Czyli - łeb w łeb :) Co teraz Bydgoszczanie powiedzą poza tym, że Bydgoszcz jest większa a Całbecki kradnie?
  @cromio smutne to bardzo, że w uniwersyteckim mieście ludzie nie potrafią czytać ze zrozumieniem i analizować prostych danych podanych w tym raporcie. Jeszcze bardziej żenujący jest fakt, że dajecie się wszyscy podpuszczać "dziennikarce" typu pani Dobiegała, która "pisze" artykuły metodą kopiuj/wklej, bez własnego komentarza i wniosków...
  już oceniałe(a)ś
  22
  25
  @cromio Proponuję równie "wnikliwą" analizę stopy bezrobocia wokół naszych miast. W statystykach tak zwanej zamożności czyli ile to podatków wpływa może i przodujecie ale ludzie w waszym powiecie żyją biednie i prawie 20% nie ma pracy. Że o kilkunastu tysiącach torunian przyjeżdżających codziennie do pracy do Bydzi nie wspomnę ( w sumie do nas przyjeżdża około 35 tyś. ludzi codziennie). Wy myślicie tylko o sobie. Jesteście zbyt małym miastem by oddziaływać na otoczenie. Musicie to w końcu zrozumieć.
  już oceniałe(a)ś
  6
  2
  torun to obraz nedzy i rozpaczy,żadnej pracy mlodzi uciekają do bydgoszcy gdanska,poznania, a prace to mamy w solcu bydgoszcy,kowalewie,ot to caly torun
  @kaszczorek13 co ty wymyślasz!
  już oceniałe(a)ś
  17
  10
  @kaszczorek13 zobacz jak wygląda twój londynek, szwederowo i inne kartoflane osiedla buraku
  już oceniałe(a)ś
  19
  11
  @kaszczorek13 czy bydłoskiemu "kaszczorek13" debilowi zaszkodziły opary z przywożonych do jego bydłoskiej wsi śmieci z całego województwa. idz się utylizuj. zabierz ze sobą "derwitza" będą mieli go z głowy w psychiatryku.
  już oceniałe(a)ś
  6
  1
  @kaszczorek13 Mieszkam na bawarii i o toruniu niemcy slyszeli o bydgoszczy nie. problem zrobila komuna, miasta niemialy rownych szans rozwoju.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Sukces! Sukces za sukcesem! I tak jak za Gierka Polska była 10 potęgą gospodarczą świata, tak teraz Gmina Miasta Toruń ma szansę na 10 miejsce wśród polskich metropolii! Jeszcze tylko 35 zł na mieszkańca płatnego parkingu z wyszynkiem przy A-1 (inaczej Toruń k/Czerniewic) i będziemy 10 potęgą w Polsce. Bo jak chodzi o zadłużenie to w Polsce Toruń lideruje! 5530 zł długu na każdego toruniaka!
  @miroslaw18 Po co tyle pijesz alkoholiku ?
  już oceniałe(a)ś
  16
  10
  Przecież do dochodu w tym rankingu bierze się dotacje m.in. z unii czyli ukradzione pieniądze pozostałym w tym województwie!!! Zobaczymy jak pieniążki się skończą. Zobaczymy jak będą wyglądać rankingi dochodu, inwestycji albo kosztów które miasto ponosi z tytułu posiadania pomników cabeckiego i zalewskiego. Pozdrawiam wszystkich trzeźwo myślących.
  @lokalny_patriota1 akurat w tym raporcie nie uwzględniono środków unijnych, w przeciwieństwie do tzw. subwencji regionalnej, która oczywiście w przeliczeniu na głowę, jest najwyższa w Toruniu ;)
  już oceniałe(a)ś
  16
  7
  Nie ma się co dziwić. W Bydgoszczu bieda byłaby jeszcze większa gdyby nie Toruń. Codziennie 36 tys. Bydgoszczan dojeżdża do Torunia do pracy za chlebkiem ze smalcem. Dodatkowo mnóstwo kasy drenują ich firmy i firemki. Nawet stoiska z cn+ są z Bydgoszczu.
  @thorthorthor Przestań już wąchać butapren bo tak odleciałeś z tymi 36. tys., że nawet twój oberCymbał nie będzie chciał ci płacić za tak durne posty.
  już oceniałe(a)ś
  11
  15