Jak co tydzień przyznajemy w toruńskiej "Wyborczej" plusy i minus tygodnia. Na plus zasługuje kino letnie na scenie plenerowej CKK Jordanki. Minus to wycofanie się Krajowej Spółki Cukrowej ze sponsoringu Twardych Pierników.
Zanim licea otworzą swoje drzwi dla pierwszoklasistów, warto wiedzieć, że nie trendy edukacyjne decydują o sukcesie życiowym, lecz realizacja własnych aspiracji. Dzisiejsze czasy pokazały także, dlaczego humaniści tak bardzo potrzebni są demokracji.
Jego wazoniki, dzbanki, misy w charakterystyczny falisty deseń zdobiły niejedno mieszkanie. Wystawę o garncarzu Janie Limoncie i jego twórczości można oglądać w Muzeum Etnograficznym w Toruniu.
Komenda Miejska Policji w Toruniu przedstawiła dane dotyczące przestępczości za 2019 i 2020 rok w naszym mieście. Zeszły rok wydaje się nieco spokojniejszy niż poprzedni.
W weekend w Dworze Artusa odbędzie się trzecia edycja festiwalu ŚwiatoPogląd. Tym razem organizatorzy zabiorą nas w podróż do Maroka, Kolumbii i Gruzji.
Mężczyzna przy porodzie widzi, jak osoba, którą kocha, cierpi. Nie wie, jak jej pomóc. Wtedy panikuje albo szaleje. Mówi: "teraz piłka, teraz spacer, teraz woda". Albo się wycofuje i stoi biernie.
Zanim jeszcze na dobre powstała politechnika w Bydgoszczy, urósł jej silny rywal. UMK w Toruniu rozwija u siebie kierunki inżynierskie. Buduje już własne Centrum Nauk Technicznych. Tuż obok Torunia marszałek chce postawić za pół miliarda nowoczesne...
Lęk przed przyjęciem współczucia od innych wzmacnia wpływ postrzeganego zagrożenia COVID-19 na zwiększone cierpienie psychiczne i mniejsze poczucie bezpieczeństwa. Inni są postrzegani jako zagrożenie.
To, że w Polsce nie ma przestrzeni wolnej od homofobii, bifobii i transfobii, jest efektem tragicznej kondycji edukacji równościowej w szkołach. Badanie przeprowadzone przez Kampanię Przeciw Homofobii wykazało, że co druga osoba nauczająca deklaruje...
Zawsze dla dużej części uczniów powrót po wakacjach czy feriach zimowych był trudny. Teraz do naturalnej konieczności ponownego wdrożenia się w rutynę dochodzą jeszcze pandemiczne traumy.
Ta choroba mi tyle samo zabrała, co dała. Dała mi na pewno taką pewność siebie, że mogę stanąć przed wszystkimi i powiedzieć: tak jestem chora, tak mam stomię. Tak chcę wam pomóc.
Tak powinna zmienić się Polska, aby była wolna, czysta, nowoczesna i bezpieczna. We wtorek zakończyliśmy plebiscyt, w którym nasi czytelnicy mówili, o jakim kraju marzą za dwie dekady.
- Najlepszą szczepionką jest ta, którą jak najszybciej otrzymamy. Koronawirus nie poczeka, aż się zaszczepimy. Nie warto wybrzydzać i wybierać, bo im szybciej się zaszczepimy, tym lepiej.
Tak jak mieszkańcy Wielkopolski i Śląska, borykamy się z niedoborami wykwalifikowanej kadry w sektorze ochrony zdrowia. Jak mieszkańcy Berlina, martwimy się o naszych seniorów, jak mieszkańcy Aten - o postępujące wylesianie.
Pod pewnymi względami jesteśmy bliżej na Zoomie. Niby jesteśmy tak daleko od siebie, a jednak w teatrze nigdy nie widzimy się tak dobrze. Możemy reagować tak jak w teatrze, a nawet łatwiej...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.