Poruszamy się z prędkością wiatru, więc go nie słyszymy, nie ma też turbulencji. Nie ma żadnego silnika, żadnego hałasu palnika znanego z balonów na ogrzane powietrze. Jest tak cicho, że słyszymy ryczenie krów, auta, płacz dzieci, świst...
Dzięki temu, że w 2018 r. puchar zdobyli Polacy, w tym roku ta prestiżowa impreza rozpoczyna się w Polsce, na lotnisku w Toruniu. Kibicować możemy jednak zewsząd - rywalizację pilotów o Puchar Gordona Bennetta będzie można śledzić online.
12. edycja festiwalu światła w Toruniu rozpoczęła się we wtorkowy wieczór. Podobnie jak przed rokiem impreza jest biletowana, ale i tak na otwarciu były tłumy widzów.
W Ośrodku Narciarskim Kurza Góra w Kurzętniku pod Brodnicą powstaje ponad 35-metrowa wieża widokowa. Bez problemu dostaną się na nią niepełnosprawni, a to za sprawą dwukilometrowej ścieżki - pomostu z drewna.
17 sierpnia 2021 roku zacznie się 12. edycja toruńskiego festiwalu światła. Przez pięć letnich wieczorów świetlne instalacje będą ożywiać nocną scenerię Starówki. Z powodu epidemii wprowadzono rygory sanitarne. Można już elektronicznie kupować...
Stowarzyszenie "Chełmińskie Przedmieście Tu Mieszkam" zachęca mieszkańców okręgu Chełmińskie w Toruniu do stworzenia wystawy "Mieszkańcy wspominają Chełmionkę".
Przewlekły ból skraca życie, wprowadza w stan stałego stresu, prowadzi do depresji. Czasami pacjenci nie są w stanie wytrzymać i popełniają samobójstwa.
Na Festiwalu Wisły jest co podziwiać - to największy w Polsce zlot tradycyjnych łodzi i statków rzecznych, a jednocześnie okazja, żeby poznać nadwiślańską kulturę, tradycję, rzemiosło, historię, muzykę i kulinaria. I dobrze się przy tym zabawić.
Na skraju województwa kujawsko-pomorskiego - w Wietrzychowicach można podziwiać liczące 5,5 tysiąca lat obiekty zbudowane ludzką ręką. Wielkie kamienie i długie nasypy ziemne robią duże wrażenie.
Konstytucja winna być "podręcznikiem praw", który obowiązuje wszystkich i z którego społeczeństwo obywatelskie korzysta w życiu publicznym. Aby tak było, Konstytucja musi być w nieustannej drodze i użyciu.
- Z jednej strony głaszczemy pieska i kotka, a z drugiej jemy wieprzowinę. To szowinizm gatunkowy, głęboko zakorzeniony kulturowo - mówi Katarzyna Trotzek, założycielka azylu dla świń Chrumkowo w Zajączkowie pod Chełmżą.
Dziennikarze, podobnie jak lekarze, policjanci, strażacy, należą do tak zwanych misyjnych zawodów. Poza konkretnym zadaniem, jakie dziennikarz ma do wykonania, np. napisaniem artykułu na określony temat lub przeprowadzeniem wywiadu, jest jeszcze...
Skorzystajcie z dobrej pogody i, zanim nadejdzie zapowiadana przez wielu "czwarta fala", zabierzcie dzieci do muzeum, na warsztaty albo piknik.
Królem polskiej homogenizacji jest niewątpliwie Jarosław Kaczyński. Jego marzeniem jest Polska katolicka, bezrefleksyjnie nacjonalistyczna i zamknięta na dynamicznie zmieniający się świat. To dlatego w ustach Kaczyńskiego nazwanie kogoś...
"Cnoty niewieście", których Czarnek i spółka pożądają, za grosz nie służą kobietom. Gruntowanie do nich w ogóle nie przysłuży się dziewczynkom. Cnoty niewieście to po prostu wygoda dla mężczyzn i patriarchalnego systemu.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.