Choć drzewa w mieście pełnią wiele ważnych funkcji, w trakcie ekstremalnych warunków pogodowych przebywanie w ich pobliżu może być zagrożeniem dla mienia oraz zdrowia i życia ludzi. Fundacja Zielone Kujawy z Ciechocinka mówi o konieczności...
W dyskusji o uchodźcach dużo jest naznaczania innością, podkreślania, że między "nami" a "nimi" są fundamentalne różnice. Części świata, z których pochodzą, traktowane są jako dzikie.
- Afgańczycy, jak tylko przyjechali do Polski w sierpniu, od razu pytali o możliwość podjęcia pracy. Niestety przez pierwsze pół roku nie mogą pracować. A pieniędzy potrzeba - mówi Sylwia Żulewska, pracowniczka Fundacji Emic w Toruniu,...
Gdy senator Brejza poinformował o obowiązkowym rejestrze ciąż w Polsce, na efekty tego chorego pomysłu rządzących nie trzeba było długo czekać. Polki planujące macierzyństwo już korzystają z pomocy medycznej niemieckich ginekologów.
Projekt rozporządzenia MEiN w sprawie podstawy programowej z historii oraz historii i teraźniejszości nie zaskakuje - przesycony jest ideą nacjonalistyczną i egocentrycznym pojmowaniem świata. Odprawiane będą gusła udające jednostkę lekcyjną, na...
Słuchając pisowskich mediów, można odnieść wrażenie, że Polska żyje głównie obroną atakowanych militarnie granic, uwielbieniem dla polskiego munduru i Tuskiem szwargoczącym po niemiecku.
To był rok walki kobiet. Długo zastanawiałam się, o czym napisać felieton na koniec roku, aż w końcu zdecydowałam, że zadedykuję go nieznanemu toruńskiemu policjantowi.
- Aby odnieść sukces na takim poziomie jak mężczyźni, kobiety musiały zachowywać się jak oni, co oznaczało rezygnację z opiekuńczych ról, takich jak macierzyństwo. Seksizm jest napędzany przez pojęcie tego, kto czuje się "uprawniony" do kobiecej...
Ćwiczymy siebie, nie tylko ciało. Moimi ćwiczeniami chcę dodać ludziom mocy, ale teraz to oni mi ją dają. Jestem łysa, nie mam sił, ale jeszcze będzie pięknie.
Kolędowanie, jeden z najdawniejszych zwyczajów, jest ciągle żywy, a niektóre jego formy doczekały się wpisu na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego.
Drodzy Czytelnicy. Kolejny rok z epidemią nie może skłaniać do innych życzeń: spędźcie te święta i Nowy Rok przede wszystkim w zdrowiu, spokoju, a jeśli rodzinnie, to z zachowaniem bezpieczeństwa.
Gdy zostały zasłonięte wszystkie monitory i zasłony, byliśmy pewni, że to się skończy źle - mówi tata 12-letniego Mateusza, który od dwóch lat walczył ze złośliwym nowotworem mózgu. Dziś jest zdrowy.
W ciągu 19 lat obecności Polski w Unii Europejskiej Toruń przeszedł prawdziwą rewolucję: stał się nowocześniejszy i piękniejszy.
Rozmówcy opowiadali nam nieraz bardzo osobiste rzeczy, do których by nie doszło, gdyby nie Republika. Na przykład dowiedzieliśmy się, ile małżeństw powstało dzięki zespołowi, ile przyjaźni przetrwało do dziś dzięki muzyce, która łączyła młodych ludzi
Dlaczego jedna kobieta musi dopiec drugiej? Bo jej natura często nie ma nic wspólnego z kobiecą solidarnością, zwłaszcza wśród matek.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.