Wiara w teorie spiskowe, które są podzielane przez większość społeczeństwa, daje ludziom poczucie wyjątkowości. Pozwalają nam zbudować pozytywną samoocenę.
Po raz pierwszy w historii do rad okręgów dostało się tak wielu toruńskich społeczników. Pytamy ich, jak wyobrażają sobie swoją pracę i z jakimi problemami muszą się mierzyć ich osiedla.
"Wyłącz telewizor - włącz myślenie". Ile razy te słowa słyszeliśmy w kawiarnianych rozmowach albo czytaliśmy podczas wzburzonej dyskusji w sieci?
- Patrzę na nieruchomość obiektywnie, nie mam do niej stosunku emocjonalnego, potrafię precyzyjnie określić, co będzie dobrze wyglądało i co jest przydatne, a co należy usunąć
Na początku miałam nadzieję, że pandemia na nowo skłoni społeczeństwo do zaufania ekspertom. Nie pseudoekspertom, ale prawdziwym specjalistom - lekarzom, epidemiologom, wirusologom etc. Ale w ludzkiej naturze od zarania dziejów jest skłonność do...
Ksiądz Piotr S. miał grozić bronią na proteście w obronie praw kobiet w podtoruńskim Czernikowie 28 października 2020 r. Chociaż są dowody w postaci nagrań, postępowanie umorzono. Duchowny nie odpowie też za posiadanie amunicji bez zezwolenia.
- Dostaję wiadomości, żebym wreszcie przestał protestować i zajął się swoją konowalską robotą. Ludzie piszą mi, że my, lekarze, powinniśmy wszyscy odlecieć na Marsa, bo nie znamy się na swojej pracy - mówi lekarz Szymon Suwała. To ważny głos w akcji...
O wiele lepiej byłoby, żeby zamiast religii i etyki w szkole uczono filozofii i łaciny. Można by uczyć etyki tylko w oparciu o literaturę antyczną. To laboratorium postaw moralnych.
Nasz pakiet antykryzysowy, uruchomiony natychmiast po ogłoszeniu pandemii, pozwolił uniknąć zapaści w służbie zdrowia, instytucjach wsparcia społecznego i gospodarce.
Unia Europejska nie wspiera wyłącznie wielkich projektów infrastrukturalnych. W województwie kujawsko-pomorskim pieniądze płyną do wszystkich potrzebujących mieszkańców.
- Niektórzy powiedzą, że to tylko dieta. Nie da się tego zrozumieć, dopóki nie pójdzie się z dzieckiem na lody i nie zobaczy żalu w jego oczach, kiedy w ladzie nie ma sorbetu i ono nie może nic zjeść - mówi mama Izydora.
Przed Narodowym Świętem Niepodległości 11 listopada czytelnicy toruńskiej "Gazety Wyborczej" mogą wygrać gęsią tuszkę. Jak to zrobić?
Wrzesień to oczywiście żniwa dla osób, które wynajmują mieszkania studentom, ale ożywienie na rynku najmu mieszkań widać już od wielu miesięcy. Ceny wróciły do poziomu sprzed pandemii. Coraz częściej poszukiwane są lokale o wyższym standardzie za...
Gdy inni będą wysyłać rakiety w kosmos, my będziemy kropidłem ze święconą wodą egzorcyzować złego ducha gender i mierzyć długość spódnic na szkolnym korytarzu.
Edukacja seksualna powinna przebiegać etapami. Nie jest tak, że usiądziemy z trzynastolatkiem na jedną rozmowę i problem z głowy. Dobrym momentem do wprowadzenia takich treści jest przedszkole.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.